Kód: 4061/BEZ 4061/NA 4061/NA2 4061/NA3 Zvolte variantu

_Dřevěné kuličkové pero Pen in black - Makassar Ebony set s krabičkou - Elegant chrome

3 890 Kč 4 190 Kč 4 190 Kč 4 390 Kč od 3 890 Kč
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Gravírování
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Ručně vyrobeno z Ebenu Makassarského - varianta Elegant s chromovanými kovovými komponenty.V ceně je krabička z ořechu amerického (1100kč)

Kategorie: Kuličková pera
Záruka: 2 roky
Barva kovu: Stříbrná
dřevo: Pen in black edice
Varianta: Elegant

Set obsahuje Pero ze dřeva Ebenu Makassarského, s limitovanou dřevěnou krabičkou z amerického ořechu s názvem edice „Pen in Black 2019“ a logem Michal Čiliak – WOOD DESIGN. K tomu si můžete přiobjednat gravírování na pero a nebo do krabičky, případně oboje. Makassarský eben je druh kvetoucího stromu v čeledi Ebenaceae, který pochází z ostrova Sulawesi v Indonésii. Obecný název Makassar ebony. Hlavní a zároveň největší město ostrova stejného názvu „Sulawesi Makasar“ má 1 469 601 obyvatel, s předměstími více než dva miliony. Makassarský eben patří k „barevnějším“ druhům. V běli je žlutavě bílé, jádrové dřevo je černé s velmi charakteristickým světle žlutým až hnědým podélným pruhováním. Strom dorůstá výšky 20 m i když tyto stromy jsou dnes zřídka vidět. Hustota suchého dřeva je 1 150 kg/m takže dřevo je poměrně odolné a trvanlivé. Ebenové dřevo Makassar je považováno za vysoce ceněné dřevo pro soustružnické práce, jemné práce v truhlářství, a je velmi vyhledávané pro doplňky v tradičních japonských domech. Hlavním dovozcem tohoto dřeva bylo Japonsko. Používá se také jako dřevo pro hudební nástroje a další doplňky jako například toto ručně vyrobené psací pero z dílny Michal Čiliak – Wood Design.

 

  • délka: cca 145 mm
  • váha: cca 60 g

Balení výrobku

Vyberete si pero balené v kartonové krabičce s logem, nebo dáte přednost ručně vyrobené, masivní dubové, nebo bukové krabičce, v níž pero opravdu vynikne? Variabilní krabičku navíc můžete použít jako stylový stojánek na vašem stole!

 

Kvalitní pero si zaslouží pořádnou krabičku...

...protože archívní víno taky nebalíte do novin!

Možná se to nezdá, ale masivní krabička z kvalitního jádrového dřeva vzniká několik hodin. Poměrně složitá a pracná výroba zahrnuje frézování na počítačem řízené NC horizontální fréze, kdy se „hloubí“ elipsovitý otvor do krabičky a její víčko. Pomocí spodní frézky se ručně opracovávají všechny hrany krabičky. Postupy musí být přesné, aby do sebe oba kusy „zapadly“ a taky proto, že dřevo má různou tvrdost a je nutné celý proces pečlivě sledovat a průběžně upravovat rychlost otáček. Na závěr se na krabičku laserem gravíruje logo a krabička se napouští olejem, aby byla odolná proti vlhkosti a nezkroutila se. Jak se krabička vyrábí můžete vidět zde.

 

 

 

Nesmí chybět kvalitní tradičně vyrobené kožené pouzdro na pero značky LOVECKY Leather

Společně s velmi šikovným brašnářem panem Loveckým jsme pro Vás připravili kožená pouzdra, na pera z mé dílny.

Co říká pan Lovecký o svých výrobcích?

Každý výrobek je zpracován mnou ručně - od výběru kůže u dodavatele, přes barvení, řezání a šití až po zabalení. Mám jasnou představu, jak by jednotlivé výrobky měly vypadat a v jaké kvalitě by měly být. Vím, že chci vyrábět předměty, které budu sám rád nosit a používat. Výrobky, které se nebudu bát vytáhnout a použít jen proto, že právě prší nebo sněží. Vždy se snažím vybrat pro své výrobky tu nejlepší přírodní kůži, kterou zpracovávám tradičními postupy. Nechci dělat žádné kompromisy, důraz kladu na pečlivost a kvalitní suroviny spojuji s kvalitním řemeslným zpracováním.

Stejně jako výběr kůže je pro mě důležitá výroba u nás doma v České republice. Pokud je to možné, snažím se nakupovat vše u tuzemských výrobců a vrátit se k hodnotám řemeslníků v časech první republiky, kdy slova jako kvalita nebo trvanlivost měla opravdovou váhu a kdy se pouhým podáním ruky uzavíraly poctivé obchody. Chci, aby produkty z mé dílny byly odolné a měly vysokou funkčnost. Přeji si, aby každý zákazník nosil a používal výrobek z mé dílny s hrdostí. Ať bude kdekoli, ať půjde kamkoli.

 

 


Gravírování

Na pero nebo krabičku vám vypálíme jakýkoli text, monogram, datum nebo věnování. Váš dárek tak bude opravdu originální kousek. Vyberte prosím gravírování u produktu a do poznámky mi napište jaká je vaše představa. Po té vás kontaktuji s návrhem a společně se dohodneme na finále.

 

 

Náplně do pera

Pero je dodáno s kvalitní gelovou náplní černé barvy neměcké značky Schmidt. Náplně do kuličkového pera lze měnit a zakoupíte je v běžném papírníctví.