Kód: 1966

_Dřevěné kuličkové pero Superior Colored pencils - Elegant gold

4 290 Kč
Vyprodáno
Gravírování
Ručně vyrobeno z pastelek a čiré pryskyřice - varianta Elegant s kovovými komponenty zlaté barvy
Kategorie: Kuličková pera
Záruka: 2 roky
Barva kovu: Zlatá
dřevo: Pastelky
Varianta: Elegant
Položka byla vyprodána…

Původně jsem toto pero vyrobil pro mého synka a měl to být první a poslední kousek co jsem dělal. Dal jsem pár fotek na sociální sítě a zájem byl takový, že jsem musel vyrobit další kousky. Tak tady jsou. Vyrobeno z pastelek a čiré pryskyřice. Proces výroby není vůbec snadný, pastelky je potřeba zalít čirou pryskyřicí do formy, následně pak dát do tlakové nádoby, aby se pryskyřice dostala do všech mezer a do dřeva pastelek. Poté je nutné nechat pryskyřici dozrát až 3 týdny a dále se může přejít k samotnému formátování hranolů, vrtání otvorů a následně soustružení. Při každém z těchto procesů je nutné dávat velký pozor, protože dřevo pastelek je měkké a tuhy se snadno lámou a opravdu vše musí proběhnout naprosto přesně. Výsledný povrch je dělaný tak aby komplexně zpevnil jednotlivé pastelky, je lesklý, tvrdý a má několik vrstev, aby byla pevnost co nejvyšší. Výsledkem je opravdu nevšední pero, se kterým rozhodně vyniknete, nebo to může být výborný motivační dárek pro vaše děti.

 

  • délka: cca 145 mm
  • váha: cca 60 g

Balení výrobku

Vyberete si pero balené v kartonové krabičce s logem, nebo dáte přednost ručně vyrobené, masivní dubové, nebo bukové krabičce, v níž pero opravdu vynikne? Variabilní krabičku navíc můžete použít jako stylový stojánek na vašem stole!

 

Kvalitní pero si zaslouží pořádnou krabičku...

...protože archívní víno taky nebalíte do novin!

Možná se to nezdá, ale masivní krabička z kvalitního jádrového dřeva vzniká několik hodin. Poměrně složitá a pracná výroba zahrnuje frézování na počítačem řízené NC horizontální fréze, kdy se „hloubí“ elipsovitý otvor do krabičky a její víčko. Pomocí spodní frézky se ručně opracovávají všechny hrany krabičky. Postupy musí být přesné, aby do sebe oba kusy „zapadly“ a taky proto, že dřevo má různou tvrdost a je nutné celý proces pečlivě sledovat a průběžně upravovat rychlost otáček. Na závěr se na krabičku laserem gravíruje logo a krabička se napouští olejem, aby byla odolná proti vlhkosti a nezkroutila se. Jak se krabička vyrábí můžete vidět zde.

 

 

 

Nesmí chybět kvalitní tradičně vyrobené kožené pouzdro na pero značky LOVECKY Leather

Společně s velmi šikovným brašnářem panem Loveckým jsme pro Vás připravili kožená pouzdra, na pera z mé dílny.

Co říká pan Lovecký o svých výrobcích?

Každý výrobek je zpracován mnou ručně - od výběru kůže u dodavatele, přes barvení, řezání a šití až po zabalení. Mám jasnou představu, jak by jednotlivé výrobky měly vypadat a v jaké kvalitě by měly být. Vím, že chci vyrábět předměty, které budu sám rád nosit a používat. Výrobky, které se nebudu bát vytáhnout a použít jen proto, že právě prší nebo sněží. Vždy se snažím vybrat pro své výrobky tu nejlepší přírodní kůži, kterou zpracovávám tradičními postupy. Nechci dělat žádné kompromisy, důraz kladu na pečlivost a kvalitní suroviny spojuji s kvalitním řemeslným zpracováním.

Stejně jako výběr kůže je pro mě důležitá výroba u nás doma v České republice. Pokud je to možné, snažím se nakupovat vše u tuzemských výrobců a vrátit se k hodnotám řemeslníků v časech první republiky, kdy slova jako kvalita nebo trvanlivost měla opravdovou váhu a kdy se pouhým podáním ruky uzavíraly poctivé obchody. Chci, aby produkty z mé dílny byly odolné a měly vysokou funkčnost. Přeji si, aby každý zákazník nosil a používal výrobek z mé dílny s hrdostí. Ať bude kdekoli, ať půjde kamkoli.

 


Gravírování

Na pero nebo krabičku vám vypálíme jakýkoli text, monogram, datum nebo věnování. Váš dárek tak bude opravdu originální kousek. Vyberte prosím gravírování u produktu a do poznámky mi napište jaká je vaše představa. Po té vás kontaktuji s návrhem a společně se dohodneme na finále.

 

Náplně do pera

Pero je dodáno s kvalitní gelovou náplní černé barvy neměcké značky Schmidt. Náplně do kuličkového pera lze měnit a zakoupíte je v běžném papírníctví.