Kód: 209 209/PAP2 209/BUK 209/BUK2 209/BUK3 209/BUK4 209/DUB 209/DUB2 209/DUB3 209/DUB4 Zvolte variantu

_Dřevěné kuličkové pero Superior Burned Oak - Elegant gold

2 490 Kč 2 790 Kč 3 080 Kč 3 380 Kč 3 380 Kč 3 580 Kč 3 080 Kč 3 380 Kč 3 380 Kč 3 580 Kč od 2 490 Kč
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Ručně vyrobeno z čekého dubového dřeva - varianta Elegant s kovovými komponenty zlaté barvy
Krabička:
Gravírování:
Kategorie: Kuličková pera
Záruka: 2 roky
Barva kovu: Zlatá
dřevo: Dub
Varianta: Elegant

Ručně vyrobeno z českého dubového dřeva, které je tvrdé a velmi trvanlivé. Jádro dubu, ze kterého je pero vyrobeno, má světle hnědou barvu s výraznější kresbou. Dřevo dubu je opálené tzv. technikou opalování dřeva, kdy dochází ke zvýraznění struktury jednotlivých let a zplastičtění kresby. Strukturování se provádí přímým plamenem, pod nímž začne dřevo černat a uhelnatět, přičemž měkčí část uhelnatí dříve a více do hloubky. Po obroušení vzniká zajímavá struktura. Po opalování je dřevo navíc pevnější a odolnější.

TIP! Pero pro ty, kteří mají rádi klasiku okořeněnou něčím extra. Alkoholické nápoje, zrající v sudech z dubového dřeva, získávají nezaměnitelnou příchuť. Perům z dílny Michala Čiliaka zase dubové dřevo opravdu sluší.

  • délka: cca 145 mm
  • váha: cca 60 g

Balení výrobku

Vyberete si pero balené v kartonové krabičce s logem, nebo dáte přednost ručně vyrobené, masivní dubové, nebo bukové krabičce, v níž pero opravdu vynikne? Variabilní krabičku navíc můžete použít jako stylový stojánek na vašem stole!

Kvalitní pero si zaslouží pořádnou krabičku...

...protože archívní víno taky nebalíte do novin!

Možná se to nezdá, ale masivní krabička z kvalitního jádrového dřeva vzniká několik hodin. Poměrně složitá a pracná výroba zahrnuje frézování na počítačem řízené NC horizontální fréze, kdy se „hloubí“ elipsovitý otvor do krabičky a její víčko. Pomocí spodní frézky se ručně opracovávají všechny hrany krabičky. Postupy musí být přesné, aby do sebe oba kusy „zapadly“ a taky proto, že dřevo má různou tvrdost a je nutné celý proces pečlivě sledovat a průběžně upravovat rychlost otáček. Na závěr se na krabičku laserem gravíruje logo a krabička se napouští olejem, aby byla odolná proti vlhkosti a nezkroutila se. Jak se krabička vyrábí můžete vidět zde.

 


Gravírování

Na pero nebo krabičku vám vypálíme jakýkoli text, monogram, datum nebo věnování. Váš dárek tak bude opravdu originální kousek. Vyberte prosím gravírování u produktu a do poznámky mi napište jaká je vaše představa. Po té vás kontaktuji s návrhem a společně se dohodneme na finále.

Náplně do pera

Pero je dodáno s kvalitní gelovou náplní černé barvy neměcké značky Schmidt. Náplně do kuličkového pera lze měnit a zakoupíte je v běžném papírníctví.