Kód: 1035/BEZ 1035/NA 1035/NA2 1035/NA3 Zvolte variantu

_Dřevěné plnicí pero Pen in black - African Ebony set s krabičkou - Burly Chrome

4 090 Kč 4 390 Kč 4 390 Kč 4 590 Kč od 4 090 Kč
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Gravírování
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Ručně vyrobeno z Ebenu afrického - varianta Burly s chromovanými kovovými komponenty. V ceně je krabička z ořechu amerického (1100kč)

Kategorie: Plnicí pera
Záruka: 2 roky
Barva kovu: Stříbrná
dřevo: Pen in black edice
Varianta: Burly

Set obsahuje Pero ze dřeva Ebenu Afrického, s limitovanou dřevěnou krabičkou z amerického ořechu s názvem edice „Pen in Black 2019“ a logem Michal Čiliak – WOOD DESIGN. K tomu si můžete přiobjednat gravírování na pero a nebo do krabičky, případně oboje. Africký Eben (African Ebony) je tvrdé a těžké dřevo černé barvy s jemnou strukturou. Pochází z tropických stromů rodu tomel z čeledi ebenovitých. Používá se k výrobě nábytku, hudebních nástrojů, ozdobných předmětů, intarzii či v řezbářství. Všechny druhy mají velmi úzkou, šedobílou běl a velmi tmavé, někdy zcela černé jádro. Hustota ebenu je silně závislá na druhu, obvykle dosahuje asi 1000 kg/m³, rozsah je ale velmi proměnlivý od 900 až 1300 kg/m³. Jde o dřevo velmi tvrdé, obtížně obrobitelné, se sklonem k odštipování, ale velmi dobře se leští. African Ebony je označováno černé dřevo afrického druhu dalbergie Dalbergia melanoxylon, které náleží k nejvíce ceněným africkým dřevům. Pero z tohoto dřeva je tak exklusivním kouskem, se kterým určitě uděláte spoustu parády.

  • délka: cca 140 mm
  • váha: cca 60 g

Balení výrobku

Vyberete si pero balené v kartonové krabičce s logem, nebo dáte přednost ručně vyrobené, masivní dubové, nebo bukové krabičce, v níž pero opravdu vynikne? Variabilní krabičku navíc můžete použít jako stylový stojánek na vašem stole!

 

Kvalitní pero si zaslouží pořádnou krabičku...

...protože archívní víno taky nebalíte do novin!

Možná se to nezdá, ale masivní krabička z kvalitního jádrového dřeva vzniká několik hodin. Poměrně složitá a pracná výroba zahrnuje frézování na počítačem řízené NC horizontální fréze, kdy se „hloubí“ elipsovitý otvor do krabičky a její víčko. Pomocí spodní frézky se ručně opracovávají všechny hrany krabičky. Postupy musí být přesné, aby do sebe oba kusy „zapadly“ a taky proto, že dřevo má různou tvrdost a je nutné celý proces pečlivě sledovat a průběžně upravovat rychlost otáček. Na závěr se na krabičku laserem gravíruje logo a krabička se napouští olejem, aby byla odolná proti vlhkosti a nezkroutila se. Jak se krabička vyrábí můžete vidět zde.

 

 

 

Nesmí chybět kvalitní tradičně vyrobené kožené pouzdro na pero značky LOVECKY Leather

Společně s velmi šikovným brašnářem panem Loveckým jsme pro Vás připravili kožená pouzdra, na pera z mé dílny.

Co říká pan Lovecký o svých výrobcích?

Každý výrobek je zpracován mnou ručně - od výběru kůže u dodavatele, přes barvení, řezání a šití až po zabalení. Mám jasnou představu, jak by jednotlivé výrobky měly vypadat a v jaké kvalitě by měly být. Vím, že chci vyrábět předměty, které budu sám rád nosit a používat. Výrobky, které se nebudu bát vytáhnout a použít jen proto, že právě prší nebo sněží. Vždy se snažím vybrat pro své výrobky tu nejlepší přírodní kůži, kterou zpracovávám tradičními postupy. Nechci dělat žádné kompromisy, důraz kladu na pečlivost a kvalitní suroviny spojuji s kvalitním řemeslným zpracováním.

Stejně jako výběr kůže je pro mě důležitá výroba u nás doma v České republice. Pokud je to možné, snažím se nakupovat vše u tuzemských výrobců a vrátit se k hodnotám řemeslníků v časech první republiky, kdy slova jako kvalita nebo trvanlivost měla opravdovou váhu a kdy se pouhým podáním ruky uzavíraly poctivé obchody. Chci, aby produkty z mé dílny byly odolné a měly vysokou funkčnost. Přeji si, aby každý zákazník nosil a používal výrobek z mé dílny s hrdostí. Ať bude kdekoli, ať půjde kamkoli.

 

 


Gravírování

Na pero nebo krabičku vám vypálíme jakýkoli text, monogram, datum nebo věnování. Váš dárek tak bude opravdu originální kousek. Vyberte prosím gravírování u produktu a do poznámky mi napište jaká je vaše představa. Po té vás kontaktuji s návrhem a společně se dohodneme na finále.

 

 

Náplň a hrot pera

Pero je dodáno s klasickou inkoustovou bombičkou modré barvy. Náplně do plnicího pera lze měnit a zakoupíte je v běžném papírníctví. Lze použít i konvertor, viz. foto, do kterého se plní inkoust opakovaně, ten lze taktéž zakoupit v běžném papírnictví. Hrot pera je vyroben z nerezové oceli. Velikost hrotu je M - střední.