Můj příběh

 

Luxusní dřevěná plnicí pera Michal Čiliak – WOOD DESIGN vznikla náhodou. Slušně placená práce v korporátu mě nenaplňovala, a tak jsem se vrátil ke dřevu, které mi dělalo radost od dětství.

 

Dělej cokoliv, hlavně ať tě to baví a děláš to srdcem…

…a tak jsem začal vyrábět masivní designové stoly, lampy a další produkty ze dřeva. Sháněl jsem české dřeviny, vozil si je na pilu a připravoval dřevěné designovky od kmene po hotový výrobek.  Za tipy na vzácné české dřeviny a ty zajímavější kousky vděčím svým kamarádům zabývajících se profesionálně ořezy a kácením nebezpečných stromů. I třeba díky nim vím, kam vyrazit a vlastníma rukama porazit a zpracovat krásné ovocné dřeviny, kterým vdechnu nový život a plnicími pery ze své dílny udělám radost mnoha lidem. Jako první jsem potěšil svoji přítelkyni, když se právě pouštěla do podnikání. Výjimečné pero bylo skvělým doplňkem do začátků.

 

Mám rád výzvy a nevybírám si ty nejsnazší cesty…

Než jsem v březnu 2017 vyrobil své první pero, prošlo mi rukama spoustu nepovedených kusů. K opracování si vybírám ty nejzajímavější části dřevin, které nejvíce „pracují“, a tak hodně kusů prasklo. Postupně jsem musel “vytáhnout pár třísek“ a vychytat řadu nedokonalostí. Zabýval jsem se třeba sušením čerstvě pokáceného dřeva a musel jsem přijít i na to, jak přistoupit k povrchové úpravě dřeviny, aby pero vydrželo běžné zacházení, ale zároveň si zachovalo svůj přírodní vzhled a povrch.

 

 

Po stovkách hodin tvrdé práce a mnoha pokusech a omylech jsem vyrobil první stovku per, za kterými si stojím! Jsem na začátku napínavé a velmi vzrušující cesty, na níž už jsem prodal několik kusů. A hrdých majitelů, kteří se můžou pyšnit ručně vyrobeným originálem, jaký nikdo jiný nemá, přibývá. Každé pero z mé dílny je vyrobené z pečlivě vybraného kusu dřeva, který se před časem skrýval v jádru kmene některého z českých stromů, co mám na skladě. A nezklamu ani milovníky exotických dřevin, které jsem osobně vybíral u českých dodavatelů.

 

 

Dnes 29.9.2018 na můj svátek jsem se rozhodl připsat něco málo do mého příběhu. Je to již více než rok a půl co jsem vyrobil své první pero a od té doby se toho hodně stalo. Spousta z Vás si koupilo pero z mé dílny a udělali jste jím radost sobě, nebo někomu ve vašem okolí, ale také jste tím potěšili mě, takže vám moc děkuji za přízeň. Podařilo se mi také prodat má pera několika firemním klientům v ČR, ale i v zahraničí. Také vás si velice vážím a děkuji, že jste mými spokojenými klienty. V následujících měsících mám "namířeno" do zahraničí. Připravil jsem e-shop v anglickém jazyce a čeká mě další cesta a spousta práce. Věřím, že mou práci ocení i mimo naše hranice a doufám, že si tam získám takové spokojené zákazníky jako jste Vy. Díky

 

Příběh per z dílny Michal Čiliak – WOOD DESIGN se právě píše. Jaké pero si vyberete?

 

Michal Čiliak

mc