Kód: 4931

_Damascenské pero superior olive tree - Mawimbi Limited Edition - 07

59 900 Kč
Vyprodáno

Ručně vyrobeno ze dřeva karpathoského olivovníku a nerezové damascenské oceli Mawimbi.

Kategorie: Mawimbi Edition 2020 - Vyprodáno
Hmotnost: 0.9 kg
Položka byla vyprodána…

Kovové komponenty pera jsou vyrobeny z damascénské nebo také damaškové oceli, která představuje jeden z nejkvalitnějších materiálů na světě. Technika její výroby vznikla několik set let před naším letopočtem a dodnes vzbuzuje obdiv. Ocel vytvořená tímto způsobem byla svými vlastnostmi jedinečná, neuvěřitelně pevná, odolná a díky vzorovanému povrchu i opravdu krásná. Čepele mečů, dýk a kopí z damašské oceli byly spolehlivé, a tak tento výjimečný materiál získal vynikající pověst. Vládci s takovými zbraněmi v rukou byli považováni za téměř neporazitelné. Z tohoto důvodu damascénská ocel nebyla jen známkou moci a bohatství. Dlouho se totiž věřilo, že má i mystické vlastnosti. Pro své výjimečné vlastnosti a skvělou pověst se rozhodl damaškovou ocel použít při výrobě svých per také Michal Čiliak.

Dřevěná část je ručně vyrobena z prvotřídního olivového dřeva, které je pevné, velice odolné a má velmi zajímavé zbarvení od krémové přes růžovou až po černou. Osobně jsem ho dovezl z řeckého ostrova Karpathos, kde jsem jeho sháněním strávil téměř měsíc a půl. Nejdéle mi trvalo sehnat kontakt na místního farmáře, který mi prodal velké špalky olivového dřeva, jehož stáří odhadl na cca 700 let. Pomalý růst stromů způsobuje, že je dřevo velmi tvrdé, kmeny jsou rostlé velmi rozmanitě a díky tomu má olivovník úchvatnou kresbu.

Pero z damaškové oceli od Michala Čiliaka představuje to nejlepší, co pod značkou Michal Čiliak WOOD-DESIGN dosud vzniklo. Proces výroby per, který se přibližuje až posvátnému obřadu, začíná výběrem toho nejkvalitnějšího dřeva, stejně jako dalších komponent a materiálů. Pro svou zatím nejluxusnější sérii se Michal rozhodl použít damaškovou ocel.

Byla to dlouhá cesta, ale rozhodně stála za to! Za co? Na světě je první limitovaná edice opravdu luxusních per z mé dílny, při jejichž výrobě jsem použil nenapodobitelnou a nesmírně kvalitní damaškovou ocel od švédské značky Damasteel®. Nikdo damaškovou ocel neumí vyrobit lépe a kvalitněji než právě kováři v Damasteel®.  V mé nabídce bude per s použitím tohoto materiálů jen několik, protože se jedná o opravdu exkluzivní produkty pro ty nejvýjimečnější zákazníky.“

TIP! Pero s příběhem o tom, jak se v kopcích ostrova Karpathos našlo stovky let staré olivové dřevo, ze kterého jsem společně s místním truhlářem vyřezal výběrové kusy, převezl je do své dílny a vdechnul jim nový život. Podívejte se zde, jak vznikaly dřevěné části tohoto skvostného pera. Stejně tak dlouhá cesta výroby damascénských komponentů má svůj příběh, který najdete tady. Budete s ním psát vaše vlastní příběhy, nebo ho někomu věnujete jako opravdu originální dárek?

  • délka: cca 148 mm
  • váha: cca 57 g

Balení výrobku

Pero je baleno jako kompletní set v ručně vyrobené, masivní dubové, krabičce, v níž pero opravdu vynikne. Navíc si můžete na vnitřní část víčka nechat vygravírovat vaše osobní přání viz. níže.

 

Kvalitní pero si zaslouží pořádnou krabičku...

...protože archívní víno taky nebalíte do novin!

Možná se to nezdá, ale masivní krabička z kvalitního jádrového dřeva vzniká několik hodin. Poměrně složitá a pracná výroba zahrnuje frézování na počítačem řízené NC horizontální fréze, kdy se „hloubí“ elipsovitý otvor do krabičky a její víčko. Pomocí spodní frézky se ručně opracovávají všechny hrany krabičky. Postupy musí být přesné, aby do sebe oba kusy „zapadly“ a taky proto, že dřevo má různou tvrdost a je nutné celý proces pečlivě sledovat a průběžně upravovat rychlost otáček. Na závěr se na krabičku laserem gravíruje název edice, čísla sérií, logo a krabička se napouští olejem, aby byla odolná proti vlhkosti a nezkroutila se.

 

 

 

Nesmí chybět kvalitní tradičně vyrobené kožené pouzdro na pero značky LOVECKY Leather

Společně s velmi šikovným brašnářem panem Loveckým jsme pro Vás připravili kožená pouzdra, na pera z mé dílny.

Co říká pan Lovecký o svých výrobcích?

Každý výrobek je zpracován mnou ručně - od výběru kůže u dodavatele, přes barvení, řezání a šití až po zabalení. Mám jasnou představu, jak by jednotlivé výrobky měly vypadat a v jaké kvalitě by měly být. Vím, že chci vyrábět předměty, které budu sám rád nosit a používat. Výrobky, které se nebudu bát vytáhnout a použít jen proto, že právě prší nebo sněží. Vždy se snažím vybrat pro své výrobky tu nejlepší přírodní kůži, kterou zpracovávám tradičními postupy. Nechci dělat žádné kompromisy, důraz kladu na pečlivost a kvalitní suroviny spojuji s kvalitním řemeslným zpracováním.

Stejně jako výběr kůže je pro mě důležitá výroba u nás doma v České republice. Pokud je to možné, snažím se nakupovat vše u tuzemských výrobců a vrátit se k hodnotám řemeslníků v časech první republiky, kdy slova jako kvalita nebo trvanlivost měla opravdovou váhu a kdy se pouhým podáním ruky uzavíraly poctivé obchody. Chci, aby produkty z mé dílny byly odolné a měly vysokou funkčnost. Přeji si, aby každý zákazník nosil a používal výrobek z mé dílny s hrdostí. Ať bude kdekoli, ať půjde kamkoli.


Gravírování

Na pero vám laserem vygravíruji monogram a protože někdy je méně, více, na pero kromě monogramu další možnosti nenabízím. Monogram je decentní, stylový a k peru se to hodí. Moje značka má jednu zásadu a to negravírovat na pera z mé dílny firemní loga, z toho důvodu, že bych nerad z per dělal reklamní předměty.

Na delší sdělení, věnování, jména, datum, nebo firemní logo je určena krabička, kde je pro vás určen prostor na vnitřní straně víka krabičky. Máte tak možnost z vašeho dárku udělat záležitost, která je nejen originální, ale má i kousek něčeho z vás.

Pro objednání vyberte prosím gravírování u produktu a do poznámky mi napište jaká je vaše představa. Po, té vás kontaktuji s návrhem a společně se dohodneme na finále.

 

Náplň a hrot pera

Pero je dodáno se značkovým konvertorem pro opakované plnění inkoustu, dále v balení najdete lahvičku s inkoustem hnědé barvy a vůní whiskey. Stejně tak pero funguje na klasické bombičky většiny značek. Hrot je na peru jedinou součástí, kterou si nedokážu vyrobit sám, proto jsem našel německého výrobce dal se s ním dohromady a hroty mi dodávají oni. Jedná se o značku BOCK a pro edici MAWIMBI jsem od nich vybral titanový hrot nejvyšší kvality, který nejen skvěle píše ale naprosto dokonale se k peru hodí.

Certifikát pravosti

V balení najdete i krásný certifikát, který obsahuje, průřez historií damascenské oceli, popis materiálu, krátké story o vzniku pera, dále budou dopsány údaje jako: číslo série vašeho pera, název limitované edice, datum zakoupení, vaše jméno jakožto vlastníka setu a Michalovo poděkování s vlastnoručním podpisem.