Kód: 5009

_Damascenské pero Superior 09 Subfosil Oak - Fenja Limited Edition

79 900 Kč
Vyprodáno
Gravírování ?

Ručně vyrobeno ze dřeva subfosilního dubu stáří 4000 let a nerezové damascenské oceli Fenja.

Kategorie: Limitované edice
Hmotnost: 0.06 kg
Položka byla vyprodána…

Nová edice "Fenja Editon 2021" je konečně na světě!

 

Sám se někdy divím, jak dlouho mi trvá tuto záležitost dokončit, ale výrobní proces těchto skvostných per je prostě zdlouhavý a celé je to poměrně dost složité. Není to závislé jen ne mě, například výroba materiálu v podobě damascenských tyčí od švědského Damasteel® trvala tentokrát 3 měsíce, protože design tyčí Fenja, byl v době nákupu jejich velkou novinkou. Damašková ocel je jeden z nejkvalitnějších materiálů na světě. Technika její výroby vznikla několik set let před naším letopočtem a dodnes vzbuzuje obdiv. Ocel vytvořená tímto způsobem byla svými vlastnostmi jedinečná, neuvěřitelně pevná, odolná a díky vzorovanému povrchu i opravdu krásná. Čepele mečů, dýk a kopí z damašské oceli byly spolehlivé, a tak tento výjimečný materiál získal vynikající pověst. Vládci s takovými zbraněmi v rukou byli považováni za téměř neporazitelné. Z tohoto důvodu damascénská ocel nebyla jen známkou moci a bohatství. Dlouho se totiž věřilo, že má i mystické vlastnosti. 

 

V podstatě se dá říci, že každý úsek výrobního procesu trval vždy týdny až měsíce, protože ne vše se děje u mě v dílně a než jsou díly hotové, několikrát procestují Česko a navštíví specialisty jako je třeba proces kalení a další záležitosti, které výrobní proces vyžaduje. Co je na tom všem ale skvělé, že můžu říci, že kromě vykování damascenských tyčí, které je v uvozovkách "tou kratší částí" výrobního procesu, jsou pera ryze českým produktem a já vám mohu konečně představit 15 prvotřídních per pro ty nejnáročnější z Vás.

 

Dřevěná část je ručně vyrobena z certifikovaného subfosilního dubu starého cca 4000let (datováno pomocí radiouhlíkové metody na dobu cca 2409 - 1933 př.n.l.), jehož cena se šplhá nad 10 milionů Kč/m3. Subfosilní dřevo, pochází z pozůstatků mohutných stromů dávného lužního lesa, které byly uchovány po tisíce let několik metrů pod zemským povrchem. Kombinace šedostříbrné tmavě hnědé až černé barvy jsou nenapodobitelné. Pera z tohoto dřeva jsou naprosto výjimečná a originální. V dnešní době toto dřevo vystupuje v ojedinělých případech na zemský povrch. Díky stáří dřeva a hlavně minerálům, které obsahuje toto dřevo nehnije, a má tak naprosto vyjímečnou trvanlivost.

Vy ke dřevu obdržíte certifikát společně s výsledky z laboratoře která testy prováděla a můžete si být jisti že, ruce tak budete mít kus historie. „Já osobně z toho mám zvláštní pocit a to nejen z obrábění dřeva, kdy bylo cítit jeho vůni, ale i nyní po dokončení per a zamyšlení se nad tím, jak strašně moc je to staré a co se v těch dobách asi dělo.“ 

 

Balení výrobku

Pero je baleno jako kompletní set v ručně vyrobené, masivní dubové, krabičce, v níž pero opravdu vynikne. Navíc si můžete na vnitřní část víčka nechat vygravírovat vaše osobní přání viz. níže.

 

Kvalitní pero si zaslouží pořádnou krabičku...

...protože archívní víno taky nebalíte do novin!

Možná se to nezdá, ale masivní krabička z kvalitního jádrového dřeva vzniká několik hodin. Poměrně složitá a pracná výroba zahrnuje frézování na počítačem řízené NC horizontální fréze, kdy se „hloubí“ elipsovitý otvor do krabičky a její víčko. Pomocí spodní frézky se ručně opracovávají všechny hrany krabičky. Postupy musí být přesné, aby do sebe oba kusy „zapadly“ a taky proto, že dřevo má různou tvrdost a je nutné celý proces pečlivě sledovat a průběžně upravovat rychlost otáček. Na závěr se na krabičku laserem gravíruje název edice, čísla sérií, logo a krabička se napouští olejem, aby byla odolná proti vlhkosti a nezkroutila se.

 

Nesmí chybět kvalitní tradičně vyrobené kožené pouzdro na pero značky LOVECKY Leather

Společně s velmi šikovným brašnářem panem Loveckým jsme pro Vás připravili kožená pouzdra, na pera z mé dílny.

Co říká pan Lovecký o svých výrobcích?

Každý výrobek je zpracován mnou ručně - od výběru kůže u dodavatele, přes barvení, řezání a šití až po zabalení. Mám jasnou představu, jak by jednotlivé výrobky měly vypadat a v jaké kvalitě by měly být. Vím, že chci vyrábět předměty, které budu sám rád nosit a používat. Výrobky, které se nebudu bát vytáhnout a použít jen proto, že právě prší nebo sněží. Vždy se snažím vybrat pro své výrobky tu nejlepší přírodní kůži, kterou zpracovávám tradičními postupy. Nechci dělat žádné kompromisy, důraz kladu na pečlivost a kvalitní suroviny spojuji s kvalitním řemeslným zpracováním.

Stejně jako výběr kůže je pro mě důležitá výroba u nás doma v České republice. Pokud je to možné, snažím se nakupovat vše u tuzemských výrobců a vrátit se k hodnotám řemeslníků v časech první republiky, kdy slova jako kvalita nebo trvanlivost měla opravdovou váhu a kdy se pouhým podáním ruky uzavíraly poctivé obchody. Chci, aby produkty z mé dílny byly odolné a měly vysokou funkčnost. Přeji si, aby každý zákazník nosil a používal výrobek z mé dílny s hrdostí. Ať bude kdekoli, ať půjde kamkoli.

Gravírování

Na pero vám laserem vygravíruji monogram a protože někdy je méně, více, na pero kromě monogramu další možnosti nenabízím. Monogram je decentní, stylový a k peru se to hodí. Moje značka má jednu zásadu a to negravírovat na pera z mé dílny firemní loga, z toho důvodu, že bych nerad z per dělal reklamní předměty.

Na delší sdělení, věnování, jména, datum, nebo firemní logo je určena krabička, kde je pro vás určen prostor na vnitřní straně víka krabičky. Máte tak možnost z vašeho dárku udělat záležitost, která je nejen originální, ale má i kousek něčeho z vás.

Pro objednání mi prosím napište do poznámky ve třetím kroku objednávky že máte zájem o gravírování a já se vám pak ozvu a dohodneme detaily. Po té vás kontaktuji s návrhem a společně se dohodneme na finále. případně mi volejte 723 302 290 nebo pište info@michalciliak.cz.

Náplň a hrot pera

Pero je dodáno se značkovým konvertorem pro opakované plnění inkoustu, dále v balení najdete lahvičku s inkoustem hnědé barvy a vůní whiskey. Stejně tak pero funguje na klasické bombičky většiny značek. Hrot je na peru jedinou součástí, kterou si nedokážu vyrobit sám, proto jsem našel německého výrobce dal se s ním dohromady a hroty mi dodávají oni. Jedná se o značku BOCK a pro edici MAWIMBI jsem od nich vybral titanový hrot nejvyšší kvality, který nejen skvěle píše ale naprosto dokonale se k peru hodí.

Certifikát pravosti

V balení najdete i krásný certifikát, který obsahuje, průřez historií damascenské oceli, popis materiálu, krátké story o vzniku pera, dále budou dopsány údaje jako: číslo série vašeho pera, název limitované edice, datum zakoupení, vaše jméno jakožto vlastníka setu a Michalovo poděkování s vlastnoručním podpisem.

 

Vlastnosti pera:

  • délka: cca 148 mm
  • váha: cca 57 g

 

Pero z damaškové oceli od Michala Čiliaka představuje to nejlepší, co pod značkou Michal Čiliak WOOD-DESIGN dosud vzniklo. Proces výroby per, který se přibližuje až posvátnému obřadu, začíná výběrem toho nejkvalitnějšího dřeva, stejně jako dalších komponent a materiálů.