Kód: 7012

Damascenské pero superior olive tree - Zungusha Limited Edition - 12

79 000 Kč
Skladem (1 ks)
Gravírování ?

Ručně vyrobeno ze dřeva karpathoského olivovníku a nerezové damascenské oceli ZUNGUSHA.

Kategorie: Limitované edice
Hmotnost: 0.9 kg

Kovové komponenty pera jsou vyrobeny z damascénské nebo také damaškové oceli, která představuje jeden z nejkvalitnějších materiálů na světě. Technika její výroby vznikla několik set let před naším letopočtem a dodnes vzbuzuje obdiv. Ocel vytvořená tímto způsobem byla svými vlastnostmi jedinečná, neuvěřitelně pevná, odolná a díky vzorovanému povrchu i opravdu krásná. Čepele mečů, dýk a kopí z damašské oceli byly spolehlivé, a tak tento výjimečný materiál získal vynikající pověst. Vládci s takovými zbraněmi v rukou byli považováni za téměř neporazitelné. Z tohoto důvodu damascénská ocel nebyla jen známkou moci a bohatství. Dlouho se totiž věřilo, že má i mystické vlastnosti. Pro své výjimečné vlastnosti a skvělou pověst se rozhodl damaškovou ocel použít při výrobě svých per také Michal Čiliak.

Dřevěná část je ručně vyrobena z prvotřídního olivového dřeva, které je pevné, velice odolné a má velmi zajímavé zbarvení od krémové přes růžovou až po černou. Osobně jsem ho dovezl z řeckého ostrova Karpathos, kde jsem jeho sháněním strávil téměř měsíc a půl. Nejdéle mi trvalo sehnat kontakt na místního farmáře, který mi prodal velké špalky olivového dřeva, jehož stáří odhadl na cca 700 let. Pomalý růst stromů způsobuje, že je dřevo velmi tvrdé, kmeny jsou rostlé velmi rozmanitě a díky tomu má olivovník úchvatnou kresbu.

Pero z damaškové oceli od Michala Čiliaka představuje to nejlepší, co pod značkou Michal Čiliak WOOD-DESIGN dosud vzniklo. Proces výroby per, který se přibližuje až posvátnému obřadu, začíná výběrem toho nejkvalitnějšího dřeva, stejně jako dalších komponent a materiálů. Pro svou zatím nejluxusnější sérii se Michal rozhodl použít damaškovou ocel.

Byla to dlouhá cesta, ale rozhodně stála za to! Za co? Na světě je již třetí limitovaná edice opravdu luxusních per z mé dílny, při jejichž výrobě jsem použil nenapodobitelnou a nesmírně kvalitní damaškovou ocel od švédské značky Damasteel®. Nikdo damaškovou ocel neumí vyrobit lépe a kvalitněji než právě kováři v Damasteel®.  V mé nabídce bude per s použitím tohoto materiálů jen několik, protože se jedná o opravdu exkluzivní produkty pro ty nejvýjimečnější zákazníky.“

TIP! Pero s příběhem o tom, jak se v kopcích ostrova Karpathos našlo stovky let staré olivové dřevo, ze kterého jsem společně s místním truhlářem vyřezal výběrové kusy, převezl je do své dílny a vdechnul jim nový život. Podívejte se zde, jak vznikaly dřevěné části tohoto skvostného pera. Stejně tak dlouhá cesta výroby damascénských komponentů má svůj příběh, který najdete tady. Budete s ním psát vaše vlastní příběhy, nebo ho někomu věnujete jako opravdu originální dárek?

  • délka: cca 148 mm
  • váha: cca 57 g
  • průměr: víčko 14.5mm - 17mm, tělo: 12mm - 13.5mm

 

Balení výrobku

Pero je baleno jako kompletní set v masivní dubové, krabičce, v níž pero opravdu vynikne. Navíc si můžete na vnitřní část víčka nechat vygravírovat vaše osobní přání foto viz. níže.

 

Kvalitní pero si zaslouží pořádnou krabičku...

...protože archívní víno taky nebalíte do novin!

Možná se to nezdá, ale masivní krabička z kvalitního jádrového dřeva vzniká několik hodin. Poměrně složitá a pracná výroba zahrnuje frézování na počítačem řízené NC horizontální fréze, kdy se „hloubí“ elipsovitý otvor do krabičky a její víčko. Pomocí spodní frézky se ručně opracovávají všechny hrany krabičky. Postupy musí být přesné, aby do sebe oba kusy „zapadly“ a taky proto, že dřevo má různou tvrdost a je nutné celý proces pečlivě sledovat a průběžně upravovat rychlost otáček. Na závěr se na krabičku laserem gravíruje název edice, čísla sérií, logo a krabička se napouští olejem, aby byla odolná proti vlhkosti a nezkroutila se.

 

 

 

Nesmí chybět kvalitní tradičně vyrobené kožené pouzdro na pero.

Společně s velmi šikovným brašnářem z Plzně jsme pro Vás připravili kožená pouzdra, na pera z mé dílny. Pro tuto sérii jsem vybral pouzdro v tmavě hnedé barvě.

 


Gravírování

Na pero vám laserem vygravíruji monogram a protože někdy je méně, více, na pero kromě monogramu další možnosti nenabízím. Monogram je decentní, stylový a k peru se to hodí. Moje značka má jednu zásadu a to negravírovat na pera z mé dílny firemní loga, z toho důvodu, že bych nerad z per dělal reklamní předměty.

Na delší sdělení, věnování, jména, datum, nebo firemní logo je určena krabička, kde je pro vás určen prostor na vnitřní straně víka krabičky. Máte tak možnost z vašeho dárku udělat záležitost, která je nejen originální, ale má i kousek něčeho z vás.

Pro objednání vyberte prosím gravírování u produktu a do poznámky mi napište jaká je vaše představa. Po, té vás kontaktuji s návrhem a společně se dohodneme na finále.

 

 

Náplň a hrot pera

Pero je dodáno se značkovým konvertorem pro opakované plnění inkoustu, dále v balení najdete lahvičku s inkoustem hnědé barvy a vůní whiskey. Stejně tak pero funguje na klasické bombičky většiny značek. Hrot je na peru jedinou součástí, kterou si nedokážu vyrobit sám, proto jsem našel německého výrobce dal se s ním dohromady a hroty mi dodávají oni. Jedná se o značku BOCK a pro edici ZUNGUSHA jsem od nich vybral titanový hrot nejvyšší kvality, který nejen skvěle píše ale naprosto dokonale se k peru hodí.

 

 

Certifikát pravosti

V balení najdete i krásný certifikát, který obsahuje, průřez historií damascenské oceli, popis materiálu, krátké story o vzniku pera, dále budou dopsány údaje jako: číslo série vašeho pera, název limitované edice, datum zakoupení, vaše jméno jakožto vlastníka setu a Michalovo poděkování s vlastnoručním podpisem.