Kód: 6108

Kuličkové pero superior Stainless steel olive - Kaulona Edition - 08

29 900 Kč
Skladem (1 ks)
Gravírování ?

Ručně vyrobeno ze dřeva karpathoského olivovníku a nerezové ušlechtilé oceli.

Kategorie: Limitované edice
Hmotnost: 0.06 kg

Kovové komponenty pera jsou vyrobeny z ušlechtilé nerezové oceli, vysoké kvality. Tato vysoce legovaná ocel je velmi odolná a její krásná stříbrná barva skvěle doplňuje použité dřevo. Pro vysokou odolnost a krásný stříbrný lesk se rozhodl tuto ocel použít při výrobě svých per také Michal Čiliak.

Dřevěná část je ručně vyrobena z prvotřídního olivového dřeva, které je pevné, velice odolné a má velmi zajímavé zbarvení od krémové přes růžovou až po černou. Osobně jsem ho dovezl z řeckého ostrova Karpathos, kde jsem jeho sháněním strávil téměř měsíc a půl. Nejdéle mi trvalo sehnat kontakt na místního farmáře, který mi prodal velké špalky olivového dřeva, jehož stáří odhadl na cca 700 let. Pomalý růst stromů způsobuje, že je dřevo velmi tvrdé, kmeny jsou rostlé velmi rozmanitě a díky tomu má olivovník úchvatnou kresbu.

Psací pero z této ušlechtilé oceli je z řady toho nejlepšího, co v nabídce Michal Čiliak WOOD-DESIGN najdete. Proces výroby per, který se přibližuje až posvátnému obřadu, začíná výběrem toho nejkvalitnějšího dřeva, stejně jako dalších komponent a materiálů. Pro svou z dalších luxusních sérií se Michal rozhodl použít ušlechtilou ocel.

Byla to dlouhá cesta, ale rozhodně stála za to! Za co? Na světě je další z limitovaných edic opravdu luxusních per z mé dílny, při jejichž výrobě jsem použil kvalitní ušlechtilou ocel od českého výrobce.  V mé nabídce bude per s použitím tohoto materiálů jen několik, protože se jedná o opravdu exkluzivní produkty pro ty nejvýjimečnější zákazníky.“

TIP! Pero s příběhem o tom, jak se v kopcích ostrova Karpathos našlo stovky let staré olivové dřevo, ze kterého jsem společně s místním truhlářem vyřezal výběrové kusy, převezl je do své dílny a vdechnul jim nový život. Podívejte se zde, jak vznikaly dřevěné části tohoto skvostného pera. Stejně tak se koukněte, jak vůbec začaly vznikat tyto speciální série z mé dílny. Začalo to velmi speciální ocelí a tento příběh najdete zde: cesta výroby damascénských komponentů. Budete s perem psát vaše vlastní příběhy, nebo ho někomu věnujete jako opravdu originální dárek?

 

Balení výrobku

Pero je baleno jako kompletní set v ručně vyrobené, masivní dubové, krabičce, v níž pero opravdu vynikne. Navíc si můžete na vnitřní část víčka nechat vygravírovat vaše osobní přání viz. níže.

Kvalitní pero si zaslouží pořádnou krabičku...

...protože archívní víno taky nebalíte do novin!

Možná se to nezdá, ale masivní krabička z kvalitního jádrového dřeva vzniká několik hodin. Poměrně složitá a pracná výroba zahrnuje frézování na počítačem řízené NC horizontální fréze, kdy se „hloubí“ elipsovitý otvor do krabičky a její víčko. Pomocí spodní frézky se ručně opracovávají všechny hrany krabičky. Postupy musí být přesné, aby do sebe oba kusy „zapadly“ a taky proto, že dřevo má různou tvrdost a je nutné celý proces pečlivě sledovat a průběžně upravovat rychlost otáček. Na závěr se na krabičku laserem gravíruje název edice, čísla sérií, logo a krabička se napouští olejem, aby byla odolná proti vlhkosti a nezkroutila se.

 

Nesmí chybět kvalitní tradičně vyrobené kožené pouzdro na pero značky LOVECKY Leather

Společně s velmi šikovným brašnářem panem Loveckým jsme pro Vás připravili kožená pouzdra, na pera z mé dílny.

Co říká pan Lovecký o svých výrobcích?

Každý výrobek je zpracován mnou ručně - od výběru kůže u dodavatele, přes barvení, řezání a šití až po zabalení. Mám jasnou představu, jak by jednotlivé výrobky měly vypadat a v jaké kvalitě by měly být. Vím, že chci vyrábět předměty, které budu sám rád nosit a používat. Výrobky, které se nebudu bát vytáhnout a použít jen proto, že právě prší nebo sněží. Vždy se snažím vybrat pro své výrobky tu nejlepší přírodní kůži, kterou zpracovávám tradičními postupy. Nechci dělat žádné kompromisy, důraz kladu na pečlivost a kvalitní suroviny spojuji s kvalitním řemeslným zpracováním.

Stejně jako výběr kůže je pro mě důležitá výroba u nás doma v České republice. Pokud je to možné, snažím se nakupovat vše u tuzemských výrobců a vrátit se k hodnotám řemeslníků v časech první republiky, kdy slova jako kvalita nebo trvanlivost měla opravdovou váhu a kdy se pouhým podáním ruky uzavíraly poctivé obchody. Chci, aby produkty z mé dílny byly odolné a měly vysokou funkčnost. Přeji si, aby každý zákazník nosil a používal výrobek z mé dílny s hrdostí. Ať bude kdekoli, ať půjde kamkoli.

 

Gravírování

Na pero vám laserem vygravíruji monogram a protože někdy je méně, více, na pero kromě monogramu další možnosti nenabízím. Monogram je decentní, stylový a k peru se to hodí. Moje značka má jednu zásadu a to negravírovat na pera z mé dílny firemní loga, z toho důvodu, že bych nerad z per dělal reklamní předměty.

Na delší sdělení, věnování, jména, datum, nebo firemní logo je určena krabička, kde je pro vás určen prostor na vnitřní straně víka krabičky. Máte tak možnost z vašeho dárku udělat záležitost, která je nejen originální, ale má i kousek něčeho z vás.

Pro objednání mi prosím napište do poznámky ve třetím kroku objednávky že máte zájem o gravírování a já se vám pak ozvu a dohodneme detaily. Po té vás kontaktuji s návrhem a společně se dohodneme na finále. případně mi volejte 723 302 290 nebo pište info@michalciliak.cz.

Fotky jsou pro příklad ( zde jsou vyobrazeny damascenská pera)  

 

Náplň a hrot pera

Pero je dodáno s kvalitní gelovou náplní modré barvy německé značky Schmidt. Náplně do kuličkového pera lze měnit a zakoupíte je v běžném papírníctví.

 

 

Certifikát pravosti

V balení najdete i krásný certifikát, který obsahuje, průřez historií ušlechtilé nerezové oceli, popis materiálu, krátké story o vzniku pera, dále budou dopsány údaje jako: číslo série vašeho pera, název limitované edice, datum zakoupení, vaše jméno jakožto vlastníka setu a Michalovo poděkování s vlastnoručním podpisem.

Vlastnosti pera:

  • délka: cca 148 mm
  • váha: cca 57 g

 

Pero z ušlechtilé nerezové oceli od Michala Čiliaka představuje další z toho nejlepšího, co pod značkou Michal Čiliak WOOD-DESIGN dosud vzniklo. Proces výroby per, který se přibližuje až posvátnému obřadu, začíná výběrem toho nejkvalitnějšího dřeva, stejně jako dalších komponent a materiálů.