Kód: 3194

Dřevěné plnící pero Superior Colored pencils - Elegant gold

4 690 Kč
Skladem (1 ks)
Ručně vyrobeno - varianta Elegant s kovovými komponenty zlaté barvy
Kategorie: Plnicí pera
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.06 kg
Barva kovu: Zlatá
dřevo: Pastelky
Varianta: Elegant

Původně jsem toto pero vyrobil pro mého synka a měl to být první a poslední kousek co jsem dělal. Dal jsem pár fotek na sociální sítě a zájem byl takový, že jsem musel vyrobit další kousky. Tak tady jsou. Vyrobeno z pastelek a čiré pryskyřice. Proces výroby není vůbec snadný, pastelky je potřeba zalít čirou pryskyřicí do formy, následně pak dát do tlakové nádoby, aby se pryskyřice dostala do všech mezer a do dřeva pastelek. Poté je nutné nechat pryskyřici dozrát až 3 týdny a dále se může přejít k samotnému formátování hranolů, vrtání otvorů a následně soustružení. Při každém z těchto procesů je nutné dávat velký pozor, protože dřevo pastelek je měkké a tuhy se snadno lámou a opravdu vše musí proběhnout naprosto přesně. Výsledný povrch je dělaný tak aby komplexně zpevnil jednotlivé pastelky, je lesklý, tvrdý a má několik vrstev, aby byla pevnost co nejvyšší. Výsledkem je opravdu nevšední pero, se kterým rozhodně vyniknete, nebo to může být výborný dárek, třeba pro vaše děti a nebo třeba přítelkyni ;) ?

 

  • délka: cca 145 mm
  • váha: cca 60 g
  • průměr: víčko 14.5mm - 17mm, tělo: 12mm - 13.5mm

Balení výrobku

Vyberete si pero balené v kartonové krabičce s logem, nebo dáte přednost ručně vyrobené, masivní dubové, nebo bukové krabičce, v níž pero opravdu vynikne? Variabilní krabičku navíc můžete použít jako stylový stojánek na vašem stole!

 

Kvalitní pero si zaslouží pořádnou krabičku...

...protože archívní víno taky nebalíte do novin!

Možná se to nezdá, ale masivní krabička z kvalitního jádrového dřeva vzniká několik hodin. Poměrně složitá a pracná výroba zahrnuje frézování na počítačem řízené NC horizontální fréze, kdy se „hloubí“ elipsovitý otvor do krabičky a její víčko. Pomocí spodní frézky se ručně opracovávají všechny hrany krabičky. Postupy musí být přesné, aby do sebe oba kusy „zapadly“ a taky proto, že dřevo má různou tvrdost a je nutné celý proces pečlivě sledovat a průběžně upravovat rychlost otáček. Na závěr se na krabičku laserem gravíruje logo a krabička se napouští olejem, aby byla odolná proti vlhkosti a nezkroutila se. Jak se krabička vyrábí můžete vidět zde.

 

 

 

Nesmí chybět kvalitní Ručně vyrobené kožené pouzdro na pero

Ručně vyrobená kožená pouzdra přímo z Plzně. Zpracovaná přesně na míru na pera z mé dílny. Kůže je ručně barvená v 5ti odstínech, pouzdra jsou ručně šitá a hrany ručně leštěné. Do ruky se vám tak dostane výrobek co má charakter a rozhodně skvěle doplní vaše pero. Na pouzdro se dá také gravírovat iniciály, nebo nějaké přání a různá další sdělení.

 


Gravírování

Na pero nebo krabičku vám vypálíme jakýkoli text, monogram, datum nebo věnování. Váš dárek tak bude opravdu originální kousek. Vyberte prosím gravírování u produktu a do poznámky mi napište jaká je vaše představa. Po té vás kontaktuji s návrhem a společně se dohodneme na finále.

 

Náplň a hrot pera

Pero je dodáno s klasickou inkoustovou bombičkou modré barvy. Náplně do plnicího pera lze měnit a zakoupíte je v běžném papírníctví. Lze použít i konvertor, viz. foto, do kterého se plní inkoust opakovaně, ten lze taktéž zakoupit v běžném papírnictví. Hrot pera je vyroben z nerezové oceli. Velikost hrotu je M - střední.