Kód: 2891

Dřevěné plnící pero Superior Desert Ironwood - Elegant chrome

3 190 Kč
Skladem (1 ks)
Gravírování ?
Ručně vyrobeno ze dřeva Desert Ironwood - varianta Elegant s chromovanými kovovými komponenty
Kategorie: Plnicí pera
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.06 kg
Barva kovu: Stříbrná
dřevo: Desert Ironwood
Varianta: Elegant

The desert ironwood roste jako keř nebo strom a dosahuje výšek asi 10 metrů a průměrů kmene cca 60 cm, výjimečně jsou i větší. Strom je stálezelená rostlina, ale pokud teploty klesnou pod 2 ° C, může ztratit své listy. Je původem z jihozápadních Spojených států a extrémního severozápadního Mexika na poloostrově Baja California a v poušti Sonoran a je částečně indikátorovým druhem této pouště. V jihozápadním USA zahrnuje její rozsah poušť Colorado v jihovýchodní jižní Kalifornii, část Sonorské pouště a západní a jižní Arizonu. Desert Ironwood je velmi tvrdá a těžká dřevina. Jeho hustota je vyšší než voda, a proto jako jedno z mála dřevin neplave, jeho velkou výhodou je dlouhá trvanlivost. Oblíbené použití dřeva je pro kliky nože a soustružení, protože jeho tvrdost, zrno a černohnědé zbarvení jsou ideální. Já jsem se rozhodl z něj vyrobit toto pero a myslím že výsledek předčil očekávání.

 

  • délka: cca 145 mm
  • váha: cca 60 g
  • průměr: víčko 14.5mm - 17mm, tělo: 12mm - 13.5mm

Balení výrobku

Vyberete si pero balené v kartonové krabičce s logem, nebo dáte přednost ručně vyrobené, masivní dubové, nebo bukové krabičce, v níž pero opravdu vynikne? Variabilní krabičku navíc můžete použít jako stylový stojánek na vašem stole!

 

Kvalitní pero si zaslouží pořádnou krabičku...

...protože archívní víno taky nebalíte do novin!

Možná se to nezdá, ale masivní krabička z kvalitního jádrového dřeva vzniká několik hodin. Poměrně složitá a pracná výroba zahrnuje frézování na počítačem řízené NC horizontální fréze, kdy se „hloubí“ elipsovitý otvor do krabičky a její víčko. Pomocí spodní frézky se ručně opracovávají všechny hrany krabičky. Postupy musí být přesné, aby do sebe oba kusy „zapadly“ a taky proto, že dřevo má různou tvrdost a je nutné celý proces pečlivě sledovat a průběžně upravovat rychlost otáček. Na závěr se na krabičku laserem gravíruje logo a krabička se napouští olejem, aby byla odolná proti vlhkosti a nezkroutila se. Jak se krabička vyrábí můžete vidět zde.

 

 

 

Nesmí chybět kvalitní Ručně vyrobené kožené pouzdro na pero

Ručně vyrobená kožená pouzdra přímo z Plzně. Zpracovaná přesně na míru na pera z mé dílny. Kůže je ručně barvená v 5ti odstínech, pouzdra jsou ručně šitá a hrany ručně leštěné. Do ruky se vám tak dostane výrobek co má charakter a rozhodně skvěle doplní vaše pero. Na pouzdro se dá také gravírovat iniciály, nebo nějaké přání a různá další sdělení.

 


Gravírování

Na pero nebo krabičku vám vypálíme jakýkoli text, monogram, datum nebo věnování. Váš dárek tak bude opravdu originální kousek. Vyberte prosím gravírování u produktu a do poznámky mi napište jaká je vaše představa. Po té vás kontaktuji s návrhem a společně se dohodneme na finále.

 

Náplň a hrot pera

Pero je dodáno s klasickou inkoustovou bombičkou modré barvy. Náplně do plnicího pera lze měnit a zakoupíte je v běžném papírníctví. Lze použít i konvertor, viz. foto, do kterého se plní inkoust opakovaně, ten lze taktéž zakoupit v běžném papírnictví. Hrot pera je vyroben z nerezové oceli. Velikost hrotu je M - střední.