Kód: 2939

Dřevěné plnící pero Superior Makassar Ebony - Burly gold

3 190 Kč
Skladem (1 ks)
Gravírování ?
Ručně vyrobeno ze dřeva Ebenu Makassarského - varianta Burly s kovovými komponenty zlaté barvy
Kategorie: Plnicí pera
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.06 kg
Barva kovu: Zlatá
dřevo: Eben Makassarský
Varianta: Burly

Makassarský eben je druh kvetoucího stromu v čeledi Ebenaceae, který pochází z ostrova Sulawesi v Indonésii. Obecný název Makassar ebony. Hlavní a zároveň největší město ostrova stejného názvu "Sulawesi Makasar" má 1 469 601 obyvatel, s předměstími více než dva miliony. Makassarský eben patří k "barevnějším" druhům. V běli je žlutavě bílé, jádrové dřevo je černé s velmi charakteristickým světle žlutým až hnědým podélným pruhováním. Strom dorůstá výšky 20 m i když tyto stromy jsou dnes zřídka vidět. Hustota suchého dřeva je 1 150 kg/m takže dřevo je poměrně odolné a trvanlivé. Ebenové dřevo Makassar je považováno za vysoce ceněné dřevo pro soustružnické práce, jemné práce v truhlářství, a je velmi vyhledávané pro doplňky v tradičních japonských domech. Hlavním dovozcem tohoto dřeva bylo Japonsko. Používá se také jako dřevo pro hudební nástroje a další doplňky jako například toto ručně vyrobené psací pero z dílny Michal Čiliak – Wood Design.

 

  • délka: cca 140 mm
  • váha: cca 60 g
  • průměr: víčko 16.5mm - 19mm, tělo: 12mm - 15mm

Balení výrobku

Vyberete si pero balené v kartonové krabičce s logem, nebo dáte přednost ručně vyrobené, masivní dubové, nebo bukové krabičce, v níž pero opravdu vynikne? Variabilní krabičku navíc můžete použít jako stylový stojánek na vašem stole!

 

Kvalitní pero si zaslouží pořádnou krabičku...

...protože archívní víno taky nebalíte do novin!

Možná se to nezdá, ale masivní krabička z kvalitního jádrového dřeva vzniká několik hodin. Poměrně složitá a pracná výroba zahrnuje frézování na počítačem řízené NC horizontální fréze, kdy se „hloubí“ elipsovitý otvor do krabičky a její víčko. Pomocí spodní frézky se ručně opracovávají všechny hrany krabičky. Postupy musí být přesné, aby do sebe oba kusy „zapadly“ a taky proto, že dřevo má různou tvrdost a je nutné celý proces pečlivě sledovat a průběžně upravovat rychlost otáček. Na závěr se na krabičku laserem gravíruje logo a krabička se napouští olejem, aby byla odolná proti vlhkosti a nezkroutila se. Jak se krabička vyrábí můžete vidět zde.

 

 

 

Nesmí chybět kvalitní Ručně vyrobené kožené pouzdro na pero

Ručně vyrobená kožená pouzdra přímo z Plzně. Zpracovaná přesně na míru na pera z mé dílny. Kůže je ručně barvená v 5ti odstínech, pouzdra jsou ručně šitá a hrany ručně leštěné. Do ruky se vám tak dostane výrobek co má charakter a rozhodně skvěle doplní vaše pero. Na pouzdro se dá také gravírovat iniciály, nebo nějaké přání a různá další sdělení.

 


Gravírování

Na pero nebo krabičku vám vypálíme jakýkoli text, monogram, datum nebo věnování. Váš dárek tak bude opravdu originální kousek. Vyberte prosím gravírování u produktu a do poznámky mi napište jaká je vaše představa. Po té vás kontaktuji s návrhem a společně se dohodneme na finále.

 

Náplň a hrot pera

Pero je dodáno s klasickou inkoustovou bombičkou modré barvy. Náplně do plnicího pera lze měnit a zakoupíte je v běžném papírníctví. Lze použít i konvertor, viz. foto, do kterého se plní inkoust opakovaně, ten lze taktéž zakoupit v běžném papírnictví. Hrot pera je vyroben z nerezové oceli. Velikost hrotu je M - střední.